Dođi vidi ovo… – ‘vukao’ je jedan mališan drugog na štand ZOO vrta da bi mu pokazao zmijsku kožu…, oni tamo već su slagali modele, ‘programirali’ male robote, peti-šesti-sedmi su crtali, printali na 3D printerima, lemili, polijetali na simulatoru dronova…

Prvi dan, da se razumijemo, O.K., djeca su na TehniCOOLum u Osijeku došla organizirano. Dogovor je postignut između Osječkog sajma kao organizatora, ravnatelja osnovnih škola u Osijeku, kojima je Grad Osijek osnivač, a ‘klince’ su prevezli iz osječkog GPP-a, kojem je, opet, Grad osnivač. Grad je financijski i ‘pogurao’ materijale za obradu, za radionice…, koje su pripremali suorganizatori iz zajednička tehničke kulture Grada i županije. Ali i sljedećeg dana sajma, bez organiziranog prijevoza i bez organiziranih dolazaka, ponovilo se isto! Čak 7.000 dječjih uradaka ‘otišlo’ je u dječjim rukama sa sajma i procjena je, ona najoptimalnija, makar ambiciozne govore i više, da je najmanje 6.000 posjetitelja u dva dana prošlo Pampasom na TehniCOOLumu Osječkog sajma. Osječki sajam, svakako Grad Osijek kao osnivač, pogodili su zanimanje ‘klinaca’, zanimanje nove generacije i imali su sajam koji je za vikend ‘gorio’!

Članak u cijelosti možete pročitati na postavljenoj poveznici.